Trevliga timmar på Arlanda?

3 inlägg / 0 nya
Senaste inlägg
Linda K
Offline
Erfaren användare
Erfaren
Blev medlem: 2011-08-12

Hej

Vi (två vuxna, en 4-åring och en 6-åring) reser via Arlanda mot Trivandrum nästa fredag. Om vår anslutning landar i tid kommer vi att ha sex timmar på arlanda. Tänkte checka in i god tid men vad ska man göra innan dess? Är det någon som har några roliga ideer? Sex timmar är ju så pass lång tid att om det t ex fanns ett lekland eller simhall i närheten skulle man kunna före en utflykt.

Tacksam för tips!

Linda

tyler durden
Offline
Erfaren användare
Erfaren
Blev medlem: 2008-02-05

Hej, det finns ett lekland vid arlanda stad http://www.barnensdjungel.se/index_content.html" onclick="window.open(this.href);return false; jag har aldrig besökt det men barnen kan säkert springa av sig lite inför flygresan.

matsism
matsisms bild
Offline
Upplyst användare
Upplyst
Blev medlem: 2011-04-16

Det tar mindre än 20 minuter att ta tåget från Arlanda till Stockholm så möjligheter till sysselsättning finns det gott om!