Det tycks vara några sköna juveler politikerna i Goa. Det har visserligen pratats en hel del om att de tar mutor men kan inte komma ihåg att någon tagits med brallorna nere.
http://www.thaindian.com/newsportal/uncategorized/goa-minister-booked-for-extorting-money-from-casino_100248913.html
Och då får man jämföra det med denna artikel där han målar upp en bild av sig själv som hederligheten själv:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/south_asia/3304983.stm
iofs en gammal artikel.


Sedan jag lade in posten ovanför så har han lyckats bli åtalad för mord på sin älskarinna med hjälp av råttgift, bigami samt människosmuggling till USA och pengatvätt!
Något skumt är det med honom eftersom det är konstaterat att han är dollarmiljonär flera ggr om. Har svårt att se att en Goansk politiker på en ministerlön.