Re: 3G i mobilen

[quote=Liljan]Hur är det med Airtel butik på Mumbais flygplats? Kommer anlända ~05.30 på morgonen och skulle vilja skaffa ett simkort asap... [/quote]

Gör det. Det landar hysteriskt många passagerare alla tider på dygnet. Flygplatsen stänger aldrig. Landar du 05:30 kommer du troligtvis att passerat tullen ungefär två timmar senare då köerna är många och långa. 

[quote=Liljan]Angående personbevis, räcker det med en räkning addresserad till en eller måste man skriva ut från skatteverket?[/quote]

Det räcker med en räkning men skatteverkets personbevis på engelska som du laddar hem från skatteverket.se inger respekt och gör så allt går mycket snabbare. En räkning måste ibland översättas och ifrågasättas. 

Postad av: matsism